Organizator:

Jak bezpiecznie zainwestować w Hiszpanii?

Podziel się

Wątpliwości o kupnie nieruchomości w Hiszpanii już nie wiążą się z zapytaniem „CZY zainwestować?” lecz jak najlepiej i jak najbezpieczniej zakupić nieruchomość w kraju Iberyjskim.

Rynek nieruchomości w Hiszpanii, zaczyna wskazywać trend wzrostu cen. Obecnie w 2021- 2022 ceny nieruchomości poszły nieznacznie w górę, związane jest to z podwyżką płac oraz ze wzrostem zainteresowania inwestorów rynkiem nieruchomości „uśpionego” podczas pandemicznego letargu w latach 2019-2020.  W ostatnich miesiącach od konfliktu na Ukrainie i wzroście inflacji w całej Europie jednym z najbardziej popularnych metod lokaty oszczędności jest zakup nieruchomości. Ze względu na ciężką sytuację geopolityczną i makroekonomiczną, wielu inwersorów z Europy centralnej, w tym z Polski, decyduje się na zakup nieruchomości w Hiszpanii, która jest bardziej bezpieczna i opłacalna. Ceny wynajmu mieszkań, również poszły w górę, ze względu na koniec obostrzeń związanych z wolnym przemieszczeniem się cudzoziemców i wzrostem zainteresowania zamieszkania na wybrzeżach śródziemnomorskich przez studentów i przedsiębiorców.

Zakup nieruchomości w Hiszpanii wymaga wcześniejszego dokładnego zbadania rynku, aby uniknąć ryzyka podjęcia złej decyzji, warto zainwestować w doradztwo prawne, które ma za zadanie dokładne sprawdzenie faktycznego stanu prawnego nieruchomości pod względem licencji, zadłużeń, stanu technicznego itp. Niezwykle pomocna w tej kwestii okazać się może współpraca z kancelarią OLIVER RICHART & ASSOCIATES, mieszczącą się w Walencji, która już od ponad 12 lat prowadzi obsługę polskich firm, inwersorów i osób fizycznych w języku polskim w Andaluzji, Katalonii, Walencji, Murcji i Alicante. Doświadczeni agenci nieruchomości i prawnicy pomogą znaleźć wymarzoną nieruchomość oraz zweryfikują jej stan techniczny oraz prawny, jak również przygotują wszelkie formalności związane z zakupem nieruchomości przez Polaków. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat formalności związanych z zakupem lub innych ciekawostek i ważnych informacji związanych z inwestycją lub zamieszkaniem w Hiszpanii, wejdź na naszą stronę internetową w wersji polskiej www.oliverrichart.com

Hiszpania od wielu lat pozostaje jednym z najbardziej atrakcyjnych krajów, w którym warto jest zainwestować. Wynika to głównie z faktu atrakcyjnego położenia, idealnych warunków pogodowych oraz szerokiej oferty kulturalno- rozrywkowej. Jest to także bardzo chętnie wybierany przez turystów europejskich kierunek wakacyjnych wyjazdów oraz miejsce zamieszkania dla freelancerów i emerytów. W ostatnim czasie zauważalny jest wzrost zainteresowania mieszkaniem w Hiszpanii studentów i młodych inwestorów lub przedsiębiorców wraz z rodzinami. Zazwyczaj przyjeżdżają na określony czas i wynajmują mieszkania długoterminowo w większych miastach nadbrzeżnych. Inwestowanie w hiszpańskie nieruchomości jest więc świetnym sposobem na lokatę kapitału oraz jego pomnożenie, jeżeli zdecydujesz się na jego wynajem.

Jeśli chcesz kupić nieruchomość w Hiszpanii możesz zastanowić się nad wyborem domu w okazyjnej cenie np. od banków, który wymaga remontu. Dzięki temu będziesz mógł zaaranżować jego wnętrze w dowolny sposób, a następnie sprzedać go z zyskiem lub w przyszłości sam tam zamieszkać. Możemy polecić sprawdzone ekipy zajmujące się remontami mieszkań.

Jeśli zdecydujesz się na inwestycje pod wynajem, kancelaria OLIVER RICHART & ASSOCIATES pomoże w wyszukaniu odpowiedniej nieruchomości, przeznaczonej na ten cel pod względem rejonu oraz warunków jakie musi spełniać i załatwi wszelkie formalności związane z wyrobieniem licencji turystycznej. Zanim zakupisz mieszkanie na wynajem turystyczny pomożemy ci sprawdzić czy w danym rejonie wybrane mieszkanie spełnia wymogi administracyjne upoważniające do wynajmu turystycznego. Udostępnimy również kontakt z biurem, które zajmie się nie tylko wystawieniem ogłoszenia oraz obsługą wynajmujących, ale także zadba o wszystkie inne kwestie.

Aby kupić dom lub apartament w Hiszpanii nie trzeba posiadać całości kwoty w gotówce. Można bowiem starać się o kredyt hipoteczny w wysokości do 50%- 60% wartości nieruchomości. Procedura składania oraz rozpatrywania wniosków jest bardzo zbliżona do tej, jaką spotyka się w Polsce. Dokładne warunki, jakie należy spełniać oraz szczegółowe kryteria jego przyznania zależą od konkretnych instytucji finansowych i panujących w nich wewnętrznych zasad. W kwestii wnioskowania o kredyt, również możesz liczyć na nasze usługi, ponieważ współpracujemy bardzo blisko z paroma sprawdzonymi bankami hiszpańskimi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej zapraszamy na bezpłatne seminaria w trakcie Targów Mieszkań i Domów w Strefie Najmu i Zakupu (SOBOTA godz. 12.00 NIEDZIELA godzina 11.30)

Zapraszamy na stoisko F2.

Isaac Oliver Richart